TIPY NA VÝLETVítejte v Českém ráji

Dovolte, abychom Vám krátce představili úžasné místo na mapě České republiky, jakým je Český ráj.

Český ráj je oblíbenou turistickou destinací pro všechny věkové kategorie, kde naleznete nepřeberné množství zajímavých míst pro turistiku,cyklistiku, houbaření nebo poznávání historie.

Český ráj... to je aktivně strávená dovolená

Každý z nás má vlastní představu o tom, jak strávit svoji zaslouženou dovolenou. Někdo preferuje pasivní odpočinek v nádherném prostředí Jadranu, někdo dá přednost cestování a poznávání krás naší země.

Český ráj je ideálním prostředím pro ty, kteří rádi tráví volný čas aktivně. A současně přitom nemají ambice vrcholových sportovců.


Turistický okruh zamířený do Drábských světniček je povinným cílem návštěvníků Českého ráje. Výchozí místa jsou v podstatě dvě a není lehké rozhodnout, které je vhodnější. Asi tradičnější je z parkoviště u restaurace Na krásné vyhlídce.

Hrad Trosky

17.04.2021

Trosky jsou zřícenina hradu na vrcholu stejnojmenného vrchu v katastrálním území obce Troskovice v okrese Semily v Libereckém kraji. Nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Český ráj a zároveň také Geoparku Český ráj. Hrad je ve vlastnictví státu a je přístupný veřejnosti.

Valdštejn, nejstarší hrad Českého ráje, byl založen kolem roku 1260 Jaroslavem z Hruštice z rodu Markvarticů, předků pánů v Valdštejna. Valdštejnové drželi hrad asi do roku 1380 a další majitelé páni z Vartenberka do počátku husitských válek.

Jedná se o jedno z nejkrásnějších skalních měst České republiky, i díky tomu je také hojně navštěvované. Takže, pokud se sem chystáte v létě, počítejte s tím, že rozhodně nebudete sami.

Tyto slavné českorájecké rybníky se nachází v přírodní rezervaci Podtrosecká údolí. Jako rezervace byla oblast vyhlášena v roce 1999 a to k ochraně nejrozsáhlejšího komplexu mokřadů.

Zámek, postavený na skalách v místě hradu Skály - jedná se o ojedinělý fenomén a to v celorepublikovém měřítku. Jedete-li po silnici z Turnova do Jičína, po pravé ruce se vynoří zprvu Valdštejn a po pár kilometrech pak zámek Hrubá Skála v celé své kráse.

Vytvořte si webové stránky zdarma!